2014. október 6., hétfő

Január 8., csütörtök

Ma első óra töri volt, és mivel témazárót írtunk, becsengetés előtt már mindenki a teremben ült. Virág ceruzával próbált meg puskát írni a kezére, persze ez nem sikerült, de mire tollal próbálkozott volna, már becsengettek.
– Tanultál, ugye? – kérdeztem.
– Ahogy vesszük – vonta meg a vállát.
– De megkaptad az e-mailem? – néztem rá csodálkozva, mert tegnap este még direkt átküldtem neki a rövidített összefoglalót.
– Persze, itt van – vett ki a zsebéből egy halom kis papírt. Oké, én nem puskának szántam, de mindegy, a lényeg, hogy jól kell megírnia, máskülönben bukta.
Barka Arnolddal együtt lépett be a terembe.
– Gyorsan, ülj le a helyedre – sürgette a tanárnő Arnoldot, aki természetesen a szokásos tempóban ment a padjához, eszébe se jutott sietni.
A témazáró lapok kiosztása után a tanárnő leült a tanári asztalhoz, és csendben figyelte az osztályt. Az első félórát végigírtam, közben próbáltam Virágnak súgni, de nehéz volt, mert Barka abban a pillanatban odanézett, ahogy felemeltem a fejem. Aztán bekopogtattak a terem ajtaján, és az infótanár lépett be.
– Elnézést, egy pillanatra – hívta magához Barkát, aki felállt, és szúrós szemmel ránk nézett.
– Itt leszek az ajtóban, egy pisszenést se halljak! – szólt, és megindult. Tölgyessy rákacsintott Andrisra, majd szigorú arccal Barkához fordult, és susogni kezdtek valami osztályozóértekezletről.
Komolyan, egy pillanat alatt történt, Barka épp csak behajtotta az ajtót (résnyire nyitva hagyva), és az egész osztály egyszerre mozdult meg. Én egy karnyújtással átadtam Virágnak a dolgozatom, aki őrült módjára kezdte másolni. Előttem Jacques kinyitotta a könyvét, és sietve lapozgatni kezdte. Dave megnyomta a telefonja gombját, a kivilágosodott kijelzőn azonnal megjelent a rámentett puska. Gábor (aki már kész volt a sajátjával) kicsit a padjára támaszkodva felállt, és az ajtót leste, hogy jelezze, ha a tanárnő jön. Ricsi a zsebébe gyűrt füzetlapot simítgatta ki, és kereste a válaszokat, Andris és Robi pedig egészen eddig a füzetükön ültek, most szálltak le róla, hogy kiírják a válaszokat. Cortez hirtelen megbökte a vállam.
– Tudod az évszámokat? – kérdezte.
– Persze, diktálom – fordultam hátra a padjához, és suttogva hadarni kezdtem a válaszokat. Gábor hirtelen feltette a kezét.
– Jön! – szólt, és leült. Hát, Gábort kábé másodszorra hallottam megszólalni egész félévben, de ez mindenképp hasznos volt.
Virág gyorsan visszatette a padomra a dogám, én pedig előrefordultam.
– Elnézést, már itt is vagyok – ült vissza a helyére Barka, miközben mindenki ártatlan tekintettel bólintott. A tanárnő szigorúan nézett végig az osztályon, várva, hogy ki próbál puskázni, miközben fel sem tűnt neki, hogy két perc alatt szinte minden témazáró lap megtelt kapkodva leírt válaszokkal. J
Kicsengetéskor Cortez megköszönte a segítséget, illetve mondott egy „köszt”, és kiment a teremből.
– Hogy sikerült? – állt meg mellettem Arnold.
– Jól. Neked? – kérdeztem vissza.
– Mindent tudtam – bólintott. Ez, mondjuk, nem lepett meg.
– Milyen óra jön?
– Rajz – felelte Virág. Tuti, hogy lesápadtam. Csengetéskor Vladár becsapta maga mögött az ajtót.
– A mai órán javítani lehet. Mondom, akik két jegy között állnak. Bemáth András rajzol a négyesért, Felmayer Dávid az ötösért, Nagy Zsolt a négyesért. A többiek tudják a jegyüket, a mai munkájukat tehát nem osztályozom.
Cortez megbökte a vállam, mire hátrafordultam.
– Veled mi van? – csodálkozott.
– Totál kettes – ráztam meg a fejem.
– Nem mehetsz a hármasért?
– Nem, pont kettes az átlagom – válaszoltam, és őrülten dobogó szívvel vettem tudomásul, hogy Cortez érdeklődik. Hű. J
– Rentai – szólított meg a világ legellenszenvesebb hangja. Vagyis Vladáré. – Megtisztelnél azzal, hogy nem fordítasz hátat az órámon?
– Elnézést – fordultam vissza.
– Semmi probléma, már megszoktam, hogy engem ugyanúgy semmibe veszel, mint a tárgyamat. Megjegyzem, ez a jegyeiden is látszik – gúnyolódott, mire ráhajoltam a lapomra, és megpróbáltam rajzolni egy fát. Nem sikerült. L
A szenvedéssel telt rajzóra után Kardos elkért a többi óráról, (ahogy Kingát és Arnoldot is), és az infóteremben készített fel minket (a többi irodalomra és műveltségire nevezett diákkal együtt) a jövő heti versenyekre.
Suli után otthon semmi más dolgom nem volt, csak készülni a versenyekre. Az étkezőasztalnál ülve kvízeltem a laptopomon, miközben anyu a konyhapulton kinyitott szakácskönyvet böngészte.
– Reni, Cortez hogy van? Rég hallottam róla – szólalt meg anyu hirtelen, én pedig kissé ledöbbentem. Ez meg milyen kérdés?
– Azt hiszem, jól van. Már amennyire tudom. Kardos lezárta kettesre.
– Ez nagyszerű hír – bólogatott anyu. Éreztem, hogy nincs vége a beszélgetésünknek.
– Igen, szerintem is klassz – vontam meg a vállam. Anyu továbbra is fürkésző tekintettel méregetett.
– És esetleg van köze Corteznek ahhoz, hogy mostanában ritkán mosolyogsz és őrült módjára veted bele magad a tanulásba, csak hogy lefoglald a gondolataidat?
Na, igen. A szakkönyvek. Csakhogy én mindig jó tanuló voltam, úgyhogy ez nem jött be. Vagyis. Na jó, kit akarok átverni? A rajz kettesemen kívül mindenből kitűnő lettem (még a tesi hiányzik), ráadásul úgy, hogy még a fizikát is meg tudtam tanulni a szünetben, na meg az angolt, ami pedig nem az erősségem. Ja, és Vladár bármennyire próbált megszívatni, ötös lettem művtöriből. Oké, az átlagomat elnézve talán tényleg kicsit bepörögtem, csak hogy ne foglalkozzak annyit a „Cortez-kérdéssel”.
– Ez csak a félévi hajtás – vontam meg a vállam, remélve, hogy átverhetem anyut. Nem sikerült. – Oké – dőltem hátra a széken, lehajtva a laptopom tetejét. – Cortezt nem érdeklem. Egyáltalán nem.
– Ez még változhat – mosolyodott el anyu biztatóan.
– Kötve hiszem. Egy közös témánk volt, a korrepetálás. Amióta meg nincs, témánk sincs. Ez van.
Anyu mondott volna valamit, de apu hazaért, úgyhogy felfüggesztettük a beszélgetést.
– Lemaradtam valamiről? – nézett ránk felváltva, megérezve, hogy a jelenléte megszakított egy bizalmas „anya-lánya” beszélgetést.
– Kamaszgondok – legyintett anyu.
– Például? – kérdezte apu. A felnőttek miért képesek úgy beszélni, mintha jelen sem lennék? Egy pillanat alatt megfeledkeznek rólam, és nyugodtan kitárgyalják, hogy mi a gondom. Óriási.
– Csak egy kis fiúdolog – nézett anyu a plafonra, amolyan „gyerekszerelem, de édes” nézéssel.
– Anya! – szóltam közbe riadtan, mert ez azért tök ciki.
– Fiú? Miféle fiú? Reni tizennégy éves kislány, milyen fiúdolog lehet?
– Tizenöt leszek – szóltam közbe, de nem is figyelt rám, totál elvakította az „egy szem lányomnak fiúügye van” téma.
– Jaj, semmi komoly, csak egy kis szerelem – közölte anyu, én meg totál elvörösödött fejjel nyitottam fel a laptopom és kvízeltem tovább.
Mondanom se kell, apu egész este a kamaszok felvilágosító könyvét böngészte, valamint egy kiadványt, ami kifejezetten arról szól, hogy miként kezeljük, ha a kamasz lányunk szerelmes lesz. Szegény apu, nem elég, hogy lemaradt pár hónappal, de totál bepánikolt az egésztől. Na, nem mintha lenne miért, de mindegy.

Rajzóra: 5/2 – Vladár már megint lekezelt. L
Dave: 5/5 – írt msn-en, hogy ha kérem, szívesen kölcsönadja A szökés első évadot. Hurrá! Végre hozzá tudok majd szólni. J
Cortez: 5/5* – rajzon érdeklődött.
Wow. Edina: 5/1 – minden szünetben Cortezéken lóg.
Annyira nevetséges. LLL
Sulirádió: 5/5 – a stúdiósok ma igazán kitettek magukért, végig Metallicát játszottak, amitől Máday begőzölt.
Jövő heti versenyek: 5/? – a műveltségi nem izgat különösebben, de az irodalomtól majrézok. Minden álmom, hogy jól sikerüljön.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése